Paintball

Paintballowy renesans

Już kilkanaście tysięcy osób gra regularnie w Polsce w paintball. Wszystko dzięki Internetowi, który roznosi paintballowego bakcyla, i cenom sprzętu, sprawiającym, że na tę zabawę stać prawie każdego. Kluby i komercyjne pola powstają jak grzyby po deszczu. Kolejny raz od końca lat dziewięćdziesiątych kolorowe wojny przeżywają swój renesans.

Zresztą nigdzie nie można poczuć grozy wojny tak jak w paintballu. Czują ją przede wszystkim ci, którzy w pierwszej minucie gry muszą opuścić pole. Wtedy najczęściej przychodzi chwila refleksji: co by było, gdyby zamiast kolorowych miękkich kulek latały w powietrzu ołowiane. W paintballowej potyczce można zarobić najwyżej siniaka. Co nie zmienia faktu, że wszystkie normy i zasady bezpieczeństwa są tu surowo przestrzegane. W czasie każdej zabawy używany jest chronometr. Prędkość wylotowa kulki nie może przekroczyć 90 metrów na sekundę. Ważna jest też gra fair play, ale z tym bywa różnie mówią paintballowcy.

Z roku na rok coraz więcej osób zaczyna przygodę z paintballem. Zachęca do tego coraz więcej ciekawych miejsc, gdzie odbywają się rozgrywki i rosnąca liczba uczestników zabaw. Na największe w Polsce imprezy, chociażby takie jak w Wesołej pod Warszawą, przyjeżdża ponad pięciuset graczy. Tanieje też sprzęt. Podstawowy zestaw, czyli markera, maskę i butlę, można już kupić za trzysta złotych. Niemałą rolę odegrało też upowszechnienie systemów na sprężone powietrze, tzw. HP, dzięki czemu gracze mogą strzelać bez problemów zimą (karabinki napędzane dwutlenkiem węgla nie działają przy niskich temperaturach). Rośnie też zainteresowanie wojskiem i militariami, które są nieodłącznymi elementami paintballu. Prawdopodobnie ma to związek z coraz częściej spotykanym pozytywnym wizerunkiem wojska i uczestnictwem naszej armii w działaniach na całym świecie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jesteśmy pierwszym klubem na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który posiadać będzie oficjalną sekcję paintballu. Szczegóły pod oficjalną stroną internetową sekcji paintballu ŁKS Łagiewniki - www.paintball.raxo.pl/index.php