Odtwarzacz

Aktualności

ŁKS przegrywa z rezerwami GKS Katowice!

• autor: MGriner, 2012-03-14 20:37

W kolejnym towarzyskim meczu ŁKS przegrał na wyjeździe z rezerwami GKS Katowice 2:4. Rywale pokazali się z bardzo dobrej strony, jednak niżej notowani łagiewniczanie nie przynieśli wstydu. Gole dla ŁKS zdobyli Marek Skowronek oraz Mateusz Orlik.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla podopiecznych Roberta Kolasy. Wynik spotkania w 12 minucie otworzył Marek Skowronek, który wykorzystał dobre podanie Janusza Barańskiego. Doświadczony napastnik potwierdził, że to na nim w dużej mierze opierać się bedzie siła ognia w rundzie wiosennej. Katowiczanie jeszcze przed przerwą odpowiedzieli dwoma trafieniami.

W przerwie meczu szkoleniowiec ŁKS wymienił cały skład. Swoją szansę dostało wielu młodych zawodników oraz graczy, którzy walczą o miejsce w kadrze trzeciej ekipy bytomskiej klasy A. W 55 minucie pierwszy raz w tym meczu skapitulował Sławomir Tyczka. Było więc 3:1, jednak nadzieje na dobry rezultat przyszły w 71 minucie, kiedy gola kontaktowego zdobył Mateusz Orlik. Najmłodszy na boisku zawodnik skutecznie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Katowic. W końcowym kwadransie wynik meczu ustalił napastnik gospodarzy i Łagiewniki musiały uznać wyższość rywali. Zawodnicy wstydu jednak nie przynieśli i z optymizmem patrzą na zbliżającą się wielkimi krokami inaugurację rundy wiosennej.

Warto dodać, że w zespole rezerw GKS zaprezentowali się znani z występów w Ekstraklasie - Piotr Plewnia i Dawid Jarka, który zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny.

Z powodu choroby nie mógł wystąpić Grzegorz Skowronek. Ze względów osobistych zabrakło Marka Garbaciaka, który najprawdopodobniej nie będzie kontynuował walki o miejsce w zespole.

GKS II Katowice - ŁKS Łagiewniki 4:2 (2:1)
0:1 Marek Skowronek 12'
1:1 ? 25'
2:1 ? 33'
3:1 Dawid Jarka 55'
3:2 Mateusz Orlik 71'
4:2 ? 78'

ŁKS: Oskar Radkiewicz (35' Sławomir Tyczka) - Grzegorz Waśkiewicz (46' Piotr Chmurczyk), Dominik Pawlak (46' Krzysztof Tomkowicz), Krzysztof Sosinka (46' Tomasz Mysiak), Janusz Bonk (46' Mariusz Piwoń), Tomasz Orlik (46' Mateusz Orlik), Dariusz Buchta (46' Adam Bremer), Marcin Dziagacz (46' Jacek Loska), Paweł Dzierżanowski (46' Kamil Radziej), Marek Skowronek (46' Tomasz Urynowicz), Janusz Barański (46' zawodnik testowany).
Trener: Robert Kolasa