Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2008/2009.

• autor: Miru94, 2008-11-20 15:13

Cel na ten sezon był prosty: awansować do A-klasy. Dodatkową mobilizacją jest 90- lecie istnienia klubu, które obchodzić będziemy w przyszłym roku ( ŁKS powstał w 1919 roku i jest jednym z najstarszych śląskich klubów).

A więc, pierwsze spotkanie planowo miało zostać rozegrane z rywalem zza miedzy GKS-em Rozbark Bytom, jednak na ich prośbę mecz został przełożony. ŁKS zaczyna rundę tydzień później niż reszta.

Mecze:

2. kolejka: Pierwszym rywalem ŁKS-u jest Iskra Lasowice, przed meczem nikt nie przypuszczał aby ŁKS mógł przegrać ten mecz, a jednak porażka w pierwszym meczu. ŁKS 1-2 Iskra (M. Bury).

3. kolejka: Kolejne spotkanie to wyjazd do Piekar Śląskich na mecz z tamtejszym Klubem Sportowym, drużyna która dołączyła do szeregów B-klasy w tym sezonie. Przed spotkaniem panuje sielankowa atmosfera w naszej drużynie, każdy dopisuje sobie już 3 punkty, zbytnia pewność siebie kończy się sromotną klęską, beniaminek rozgromił naszą drużynę, o tym meczu chcemy jak najszybciej zapomnieć. K.S. Piekary 5-0 ŁKS.

4. kolejka: Kolejnym przeciwnikiem jest zespół rezerw Gwarka Tarnowskie Góry. Wszyscy wierzą w nasze przełamanie i nareszcie! Spotkanie kończy się zwycięstwem naszej drużyny. ŁKS 2-0 Gwarek II TG (T. Orlik, A. Goj).

1. kolejka: Derby Bytomia! Zaległy mecz z Rozbarkiem Bytom. Po dosyć zaciętym meczu odnosimy drugie zwycięstwo i mamy 6 pkt. Rozbark 0-2 ŁKS (T. Orlik x2).

5. kolejka: W następnej kolejce nas zespół pauzuje.

6. kolejka: Ta przerwa chyba dobrze nam zrobiła, bo następny mecz z Iskrą Połomią wygrywamy w przekonywującym stylu. ŁKS 4-0 Iskra P. (T. Orlik x3, M. Bury).

7. kolejka: i przychodzi spotkanie z liderem z Krupskiego Młyna. Pamiętamy jeszcze wysoką porażkę z tamtego sezonu. Mecz który mogliśmy wygrać na luzie kończy się niestety tylko remisem. ŁKS 2-2 Nitron KM (T.Orlik, M. Bury).

8. kolejka: Wyjazd do Boruszowic. Mecz bez historii. Olimpia B. 0–3 ŁKS (T. Orlik, M. Błaszkiewicz, M. Bury).

9. kolejka: Kolejny ciężki mecz, podejmujemy u siebie zespół z Wieszowej. Mobilizacja przed spotakniem jednak tylko remisujemy. ŁKS 1-1 Naprzód Wieszowa (T. Orlik).

10. kolejka: Wyjazd na Repty. Wydawałoby się łatwe spotkanie, jednak na początku czerwoną kartkę dostaje nasz bramkarz i gramy do końca w 10. Mecz walki i udaje się zdobyć 3 pkt. Zgoda Repty Śl. 2-3 ŁKS (A. Bremer, M. Bury, R. Hullin).

11. kolejka: Lepiej o tym spotkaniu zapomnieć. Porażka z niżej notowaną Tęczą. ŁKS 1-2 Tęcza Zendek (A. Bremer).

12. kolejka: Ciemne chmury nad Łagiewnikami. Wyjazd na Nakło i pechowa porażka z rezerwami Orła. Orzeł II Nakło Śl. 3-2 ŁKS (T. Mysiak, T. Iwańczok).

13. kolejka: Czas na przełamanie. Mecz z Chechłem był tym którego potrzebowaliśmy. Kolejne 3 pkt i wracamy do walki o awans. ŁKS 3-1 Przyszłość N.Ch. (M. Błaszkiewicz x2, A. Bremer).

14. kolejka: Niedziela, chłodne południe, mecz z rezerwami Andaluzji. Wygrywamy to spotkanie, a bohaterem zostaje Piotrek Surus, który obronił dwa rzuty karne. Andaluzja II Brzozowice-Kamień 1-2 ŁKS (R. Szczepaniak, T. Iwańczok).

15. kolejka: Kolejne Derby Bytomia. Mecz z czerwoną latarnią ligi – Nadzieją. Na nasze szczęście wymęczone zwycięstwo. ŁKS 2-1 Nadzieja Bytom (A. Bremer, M. Błaszkiewicz).

16. kolejka: Długi weekend pod znakiem Derbów. Runda rewanżowa i na naszej drodze staje Rozbark. Po niełatwym spotkaniu wygrywamy. ŁKS 2-1 Rozbark Bytom (A. Bremer, T. Orlik).

17. kolejka: Mecz na który, w naszej drużynie, czekał każdy. Chęć zemsty, tak można to nazwać w dwóch słowach. Pełna determinacja i wyjazd do Lasowic. Zwycięstwo przyszło łatwiej niż myśleliśmy. Zemsta się dokonała. Iskra Lasowice 0-3 ŁKS (A. Goj, M. Błaszkiewicz, A. Bremer).

Po tym spotkaniu czeka nas przerwa zimowa, w której będziemy ciężko pracować i miejmy nadzieję, że runda wiosenna będzie o wiele lepsza.

Najsłabszy mecz:

ŁKS 1-2 Iskra Lasowice

ŁKS 1-2 Tęcza Zendek

Najlepszy mecz:

ŁKS 1-1 Naprzód Wieszowa

Zgoda Repty Śląskie 2-3 ŁKS

Iskra Lasowice 0-3 ŁKS

Statystyki:

Lista strzelców:

1. Tomasz Orlik 10 bramek.

2. Adam Bremer 6 bramek.

3. Marek Bury 5 bramek.

Marek Błaszkiewicz 5 bramek.

4. Adrian Goj 2 bramki.

Tomasz Iwańczok 2 bramki.

5. Tomasz Mysiak 1 bramka.

Ryszard Hullin 1 bramka.

Robert Szczepaniak 1 bramka.

Asysty:

1. Tomasz Iwańczok 5 asyst.

2. Adrian Goj 4 asysty.

3. Adam Murlowski 3 asysty.

Tomasz Orlik 3 asysty.

4. Adam Bremer 2 asysty.

Tomasz Mysiak 2 asysty.

Kartki:

Czerwone: Piotr Surus (1).

Zółte: Tomasz Orlik (4), Tomasz Iwańczok (3), Ryszard Hullin (3), Adrian Goj (3).

autor: ~Zendek 2008-11-21 16:07:30

avatar W którym momencie tej rundy Zendek był od was nizej notowany?

autor: ~Marek11 2008-11-21 17:42:08

avatar Jak dobrze pamietam to chyba na kolejke przed meczem z Zendkiem, bylismy wyrzej ale nie jestem pewien :D

autor: ~autor 2008-11-21 18:29:31

avatar Byliście 2 pkt przed nami, jednak w mojej ocenie (i nie tylko) byliśmy faworytem tego spotkania.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.