Odtwarzacz

Aktualności

Rozbark rozstrzelany!

• autor: MGriner, 2009-03-08 21:18
Nieprawdopodobny przebieg miała towarzyska potyczka ŁKS z Rozbarkiem Bytom. Maszyna trenera Orzeszka zatrybiła chyba do dobre, gdyż w niedzielne popołudnie skutecznie wybili piłkę nożną z głów podopiecznych Mirosława Szuberta. Sparing zakończył się fenomenalnym, hokejowym wynikiem 7:0 na korzyść łagiewniczan!
Nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Rozbark obok ŁKS najlepiej radził sobie w zimowych sparingach. Wszyscy oczekiwali wyrównanego spotkania, jednak tego dnia na boisku grali tylko podopieczni Krzysztofa Orzeszka. Już w 5 minucie okazję na bramkę miał Janusz Bonk. Doświadczony obrońca popisał się dobrym uderzeniem z rzutu wolnego. Strzał z 25 metrów okazał się minimalnie niecelny. Później łagiewniczanie aż dwukrotnie pokonali golkipera Rozbarku, jednak zarówno Bort jak i Orlik znajdowali się na pozycjach spalonych. Pierwszy gol padł w 21 minucie. Prawym skrzydłem urwał się Robert Janiak, dośrodkował piłkę w pole karne, tam jednak minął się z nią pozyskany z Szombierek Bort. Wyręczył go...obrońca Rozbarku, który mocnym strzałem pokonał własnego bramkarza. Strata bramki mobilizująco podziałała na naszych rywali. W ciągu minuty przeprowadzili dwie groźne akcje. Z sytuacji sam na sam górą wyszedł Piotr Surus. Jak mówi stare porzekadło piłkarskie - niewykorzystane sytuacje się mszczą. Maksyma ta sprawdziła się również dzisiaj. W 31 minucie aktywny Robert Janiak znów popędził prawą stroną, podał na 16 metr do Krystiana Borta a ten lewą nogą z pierwszej piłki pokonał bramkarza Rozbarku.

W drugiej odsłonie ŁKS panował już niepodzielnie a worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Dobrą pracę robiło trio Orlik-Janiak-Piowczyk. Ten ostatni w 51 minucie wdarł się w pole karne, ograł dwóch zawodników i wyłożył piłkę Dariuszowi Buchcie. Temu nie pozostało nic innego jak tylko wbić ją do bramki. Doświadczony pomocnik zaliczył więc bardzo udany debiut w barwach łagiewnickiego klubu. Między 66 a 71 minutą rozbarczanie przeżyli prawdziwy wstrząs w postaci utraty aż 3 bramek. Najpierw Tomasz Orlik wykorzystał idealne podanie Piowczyka i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Minutę później kolejny rajd przeprowadził "Pio". Filigranowy napastnik odnalazł w polu karnym Łukasza Kamelę a ten bez namysłu huknął pod poprzeczkę podwyższając wynik na 5:0. Długowłosy pomocnik potwierdził dzisiejszym meczem, że warto na niego stawiać. Kilkanaście sekund później miał jeszcze jedną znakomitą okazję, ale kolejny jego kąśliwy strzał wpadł w ręce bramkarza. W 71 minucie kunsztem strzeleckim znów popisał się "Oreł". Najlepszy strzelec ŁKS otrzymał idealne, prostopadłe podanie od Mirosława Marcoka i technicznym strzałem podwyższył prowadzenie. Kiedy wydawało się, że rywale myślą już tylko o szatni, zdecydowali się na zryw rozpaczy. Pomocnik wbiegł w pole karne i został nieprzepisowo powstrzymany przez Roberta Szczepaniaka. Sędzia Eksztajn podyktował w tej sytuacji rzut karny. Do piłki podszedł Michał Soszyński, jednak jego uderzenie w znakomity sposób wybronił Zdzisław Paluch. W dniu dzisiejszym bramka łagiewniczan była jak zaczarowana, gdyż chwilę później nasz golkiper popisał się efektowną paradą, przerzucając piłkę nad poprzeczką. W 85 minucie podopieczni Orzeszka dali jeszcze jedną lekcję gry. Krystian Bort odegrał piętą piłkę do Adama Murlowskiego a ten dokładnie podał do Piowczyka. Napastnik ze stoickim spokojem przyjął piłkę na 15 metrze i pewnym uderzeniem pokonał bezradnego bramkarza Rozbarku, ustalając tym samym wynik spotkania na 7:0.

W drużynie rywali zabrakło trzech podstawowych jak do tej pory obrońców: Roberta Zagórskiego, Tomasza Kopciucha oraz Krzysztofa Ptasika. Na murawie nie pojawił się także Rafał Rosół oraz Radosław Skupień. W niczym to jednak nie usprawiedliwia słabej postawy Rozbarku.

ŁKS Łagiewniki - Rozbark Bytom 7:0 (2:0)