Grochalski i Pieczyski oficjalnie w ŁKS!

• autor: MGriner, 2009-08-13 00:10
Dziś w godzinach popołudniowych oficjalnie zawodnikami ŁKS Łagiewniki zostali Artur Grochalski oraz Alan Pieczyski. Obaj nie są anonimowymi postaciami na stadonie przy Krzyżowej, gdyż pod okiem Krzysztofa Orzeszka trenowali już przed benefisem Marka Burego. Pierwszy przybył z ekipy Społem Zabrze, drugi zaś pozyskany został z zabrzańskiej Sparty. W sobotnie popołudnie będą mieli okazję zadebiutować w meczu o punkty.
Alan Pieczyski to wychowanek zabrzańskiego Górnika. Dalszą część swojej przygody z piłką spędził w Sparcie Zabrze. To tutaj zanotował występy także w IV lidze. Wraz z kolegami wywalczył pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju w Ustroniu, zostawiając w tyle m.in. drużyny ze Słowacji czy Węgier. Wysoki napastnik prezentował dobrą skuteczność w sparingach. Rozegrał 5 meczów, strzelając 3 bramki. W ŁKS będzie występował z numerem 10.
- Postaram dać z siebie wszystko. Dawno już nie miałem takiego celu jak tutaj. ŁKS może spokojnie grać w lidze okręgowej, wystarczy dopracować taktykę. Bardzo podoba mi się współpraca ze sztabem szkoleniowym. Tomka Nowaka pamiętam jeszcze z czasów, kiedy graliśmy przeciwko sobie właśnie w "okręgówce. Marzy mi się wyciągnąć Łagiewniki dwie klasy wyżej i wygrać ze Spartą Zabrze. Fajnie, że do drużyny dołączył Artur. To bardzo inteligentny zawodnik, kiedy znajdzie sobie miejsce na boisku to może zagrać bezbłędnie. Jak pierwsze wrażenia przy Krzyżowej? Bardzo pozytywne. Za nami bardzo dobry okres przygotowawczy. Większość sumiennie przyłożyła się do treningów. Sparingi rozgrywaliśmy z ciekawymi przeciwnikami. W klubie panuje przyjazna i wesoła atmosfera. Jestem zadowolony z tego, w jak profesjonalny sposób podchodzi do piłkarzy sztab szkoleniowy. Bardzo ciepło zostałem przywitany i to pomogło mi w znacznym stopniu łatwiej zagościć w ŁKS. Moje prywatne cele? Pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszego miejsca oraz zadbać o swoją skuteczność strzelecką - dodał z uśmiechem 22-letni zawodnik.

Artur Grochalski z kolei to bardzo uniwersalny gracz, który w meczach towarzyskich pokazał się już w ataku, pomocy oraz obronie. Choć bramki nie zdobył to zanotował efektowną asystę w meczu z Szombierkami. Podobnie jak Alan, "Grochal" jest wychowankiem Górnika Zabrze. Później występował w Sparcie Zabrze. Ostatnim jego klubem był Społem Zabrze. Tam trenerem był wówczas Andrzej Orzeszek, nota bene brat trenera ŁKS.
- W ciągu tych kilku tygodni wspólnych treningów dało się zauważyć profesjonalne podejście sztabu szkoleniowego do drużyny i duże zaangażowanie samych zawodników na zajęciach. Jestem mile zaskoczony atmosferą panującą w szatni. Na boisku jest kilku doświadczonych graczy, od których wiele mogę się nauczyć. Wierzę, że uda nam się zrealizować postawione cele. Sumiennie przetrenowaliśmy cały okres przygotowawczy i czujemy się przygotowani do sezonu. Liczę na to, że mój wkład w osiągane wyniki będzie znaczący i nikt nie będzie żałował decyzji o zatrzymaniu mnie w Łagiewnikach. Przygodę na boisku rozpocząłem w zabrzańskim Górniku. Tam nauczyłem się podstaw panowania nad piłką. W wieku juniora przeszedłem do Sparty Zabrze. W tym klubie zdobyłem boiskowe doświadczenia, szczególnie w drużynie seniorów. Ostatnie 2 sezony spędziłem w A klasowej drużynie Społem Zabrze. Dodatkowo swoich sił próbowałem w amatorskich turniejach z cyklu OSiR Cup i właśnie tam zaproszono mnie na pierwszy trening ŁKS. Trener Orzeszek próbował mnie ostatnio na prawej obronie, co jest dla mnie całkiem nową pozycją. Początki na pewno są trudne, ale już czuje się dosyć pewnie w defensywie. Cel na ten sezon? Wywalczenie pewnego miejsca w jedenastce - stwierdził Grochalski, który najpewniej zakładać będzie trykot z numerem 21.