Odtwarzacz

Aktualności

II liga: Historyczna wygrana dziewczyn!

• autor: MGriner, 2009-09-22 18:04

Podopieczne Andrzeja Kulczyka odniosły swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. W pokonanym polu pozostawiły drużynę LKS Goczałkowice Zdrój. Popularne "Zołzy" pokazały klasę, gdyż przegrywając 0:4 zdołały w przeciągu pół godziny zdobyć pięć bramek. Prawdziwą bohaterką została Justyna Krzykowska, zaliczając klasycznego hattricka!

Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodyń, które zdobyły bramki nie po wyrafinowanej grze a błędach łagiewniczanek. Okazji na bramkę kontaktową nie wykorzystała m.in. Anna Wicik. Za słabo uderzała także Aneta Matlik, która najbardziej spośród piłkarek ŁKS wyróżniała się w pierwszej odsłonie.

Po zmianie stron, tradycyjnie już na boisku pojawiła się młoda Justyna Krzykowska. Początek nie wskazywał jednak na to, aby podopieczne Andrzeja Kulczyka osiągnęły korzystny wynik. W przeciągu dwóch minut straciły aż dwie bramki! Grażyna Wicik była bezsilna m.in. przy precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego. Chwilę później boisko mogła opuścić Joanna Stowska, która ostro sfaulowała rywalkę wychodzącą na czystą pozycję. Skończyło się tylko na żółtej kartce. Wtedy to "Zołzy" wzięły się do pracy. Najpierw w zamieszaniu pod polem karnym sprytem wykazała się "Jusia" i zdobyła bramkę kontaktową. W chwilę później ta sama zawodniczka przedryblowała całą połowę LKS-u mijając przy tym kilka rywalek. Oddała precyzyjny strzał i zdobyła drugiego gola. Kilka minut później było już tylko 3:4, gdyż i swoje trafienie dorzuciła Anna Wicik. Wysoka napastniczka uderzyła mocno z praktycznie zerowego kąta! Łagiewniczanki atakowały dalej a gospodynie musiały ratować się faulami. Jeden z nich w obrębie "szesnastki" zaowocował rzutem karnym dla gości. Piłkę na wapnie ustawiła Krzykowska i doprowadziła do remisu! Wciąż pozostawało wiele czasu i widać było, że Goczałkowice słabły. W 81 minucie kolejne zamieszanie w polu karnym dało piątą bramkę Łagiewnikom! Tym razem trafiła lewoskrzydłowa Sylwia Szczap. Zawodniczki wiele mogą zawdzięczać Grażynie Wicik, która w ostatniej minucie, szczęśliwie wybroniła uderzenie jednej z rywalek.

LKS Goczałkowice Zdrój - ŁKS Łagiewniki 4:5 (2:0)
4:1 Justyna Krzykowska 56'
4:2 Justyna Krzykowska 59'
4:3 Anna Wicik 63'
4:4 Justyna Krzykowska (s) 73'
4:5 Sylwia Szczap 81'

ŁKS: Grażyna Wicik - Sandra Żurek (85' Marta Błaszyk), Joanna Stowska, Kornelia Widełka, Sara Wolny - Monika Jarzyńska, Aneta Matlik, Martyna Fiłonowicz, Sylwia Szczap - Klaudia Mróz (46' Justyna Krzykowska), Anna Wicik.                                                                                                                                                                       Trener: Andrzej Kulczyk.                                                                                                                                        Rezerwowe: Justyna Krzykowska, Marta Błaszyk.

Żółte kartki: Joanna Stowska.                                                                                                                                       Sędzia Główny: Katarzyna Jelonek.