Odtwarzacz

Aktualności

Skromna wygrana na początek!

• autor: MGriner, 2010-01-24 11:41
W swoim pierwszym sparingu w nowym roku, podopieczni Krzysztofa Orzeszka, podobnie jak przed rokiem pokonali skromnie 1:0 przedstawiciela katowickiej ligi okręgowej. Wówczas był to Śląsk Świętochłowice, tym razem KS Strzybnica. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Robert Szczepaniak, uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego.
Mecz rozgrywany na bocznym boisku Rozbarku lepiej rozpoczęli zawodnicy Marcina Paździora. Kilkakrotnie musiał interweniować Zdzisław Paluch. Po kilku minutach do głosu doszli łagiewniczanie, jednak znakomitej okazji nie wykorzystał Jan Piowczyk, który z kilku metrów nie trafił do pustej bramki. W 18 minucie sędzia Paweł Ulfik podyktował rzut wolny dla ŁKS z odległości 20 metrów. Do piłki podszedł Robert Szczepaniak i popisał się celnym uderzeniem, zapewniając prowadzanie swojej drużynie. Rozgrywane w bardzo trudnych warunkach spotkanie toczyło się później głównie w środkowej strefie boiska.

W drugiej odsłonie zawodnicy Orzeszka zdołali strzelić drugą bramkę, jednak arbiter uznał, iż wracający do zdrowia i formy Janusz Bonk był w tej sytuacji na spalonym. W ostatnich minutach spotkania przewagę osiągneli goście z Strzybnicy, jednak Paluch bronił wybornie i tym samym pierwszy sparing zakończył się skromnym acz cennym zwycięstwem ŁKS Łagiewniki.

ŁKS Łagiewniki - KS Strzybnica 1:0 (1:0)
1:0 Robert Szczepaniak 18'

ŁKS: Zdzisław Paluch - Jarosław Nalepa, Maciej Idczak, Jarosław Szczerba, Tomasz Mysiak - Tomasz Orlik, Dariusz Buchta, Robert Szczepaniak, Krystian Bort - Jan Piowczyk, Marek Błaszkiewicz. Grali także: Marcin Winciersz, Janusz Bonk, Łukasz Feliks, Robert Janiak, Tomasz Iwańczok, Mirosław Marcok.