Odtwarzacz

Aktualności

Remis na własne życzenie!

• autor: MGriner, 2010-09-03 02:06

W sobotnim meczu ŁKS Łagiewniki zremisował u siebie z Orłem Białym Brzeziny Śląskie 1:1. Łagiewniczanie prowadzili po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Adriana Goja. Goście pokazali jednak konsekwencję w grze i zdołali wywalczyć jeden punkt.

ŁKS tradycyjnie już pokazał jak niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić. W pierwszej odsłonie podopieczni Krzysztofa Orzeszka stworzyli sobie kilka klarownych okazji do pokonania bramkarza gości. Pudłowali jednak Marek Błaszkiewicz i Tomasz Orlik. Zbyt lekko uderzał także Dariusz Buchta. W 19 minucie silnym uderzeniem z dystansu popisał się obrońca Łukasz Feliks, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką. W 28 minucie najlepszą okazję zmarnował Adam Bremer. Mając przed sobą tylko kładącego się bramkarza fatalnie przestrzelił, choć wszyscy na stadionie przy ulicy Krzyżowej widzieli już piłkę w siatce. Do przerwy było więc bez bramek.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali goście. Więcej pracy miał również Zdzisław Paluch, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie oraz debiut w klasie A. W 59 minucie przed polem karnym faulowany był jeden z zawodników ŁKS. Do piłki podszedł Adrian Goj i pięknym uderzeniem w okienko nie dał szans bramkarzowi z Brzezin. Po straconej bramce goście ruszyli do ataku. Błędy zaczęła popełniać defensywa gospodarzy. W 78 minucie na efektowny rajd zdecydował się Adam Benjamin. Zdołał ograć bodaj pięciu zawodników i posłał piłkę w róg bramki Palucha, psując tym samym nastroje lokalnym kibicom. ŁKS mógł wygrać to spotkanie, jednak idealnej okazji nie wykorzystał rezerwowy Sebastian Bednarzak. Były gracz GKS Katowice dostał piłkę na 14 metrze i mając praktycznie pustą bramkę fatalnie skiksował. Jeśli nie wykorzystuje się takich sytuacji, remis jest jak najbardziej do przyjęcia. Jednakże niesmak pozostał...

ŁKS Łagiewniki - Orzeł Biały Brzeziny Śląskie 1:1 (0:0)
1:0 Adrian Goj 60'
1:1 Adam Benjamin 78'

ŁKS: Zdzisław Paluch - Łukasz Feliks, Adam Orzeszek, Rafał Kaczmarczyk, Jarosław Nalepa - Tomasz Orlik (85' Robert Janiak), Dariusz Buchta (82' Michał Czypionka), Maciej Idczak (60' Janusz Bonk), Adrian Goj - Adam Bremer, Marek Błaszkiewicz (70' Sebastian Bednarzak).
Trener: Krzysztof Orzeszek
Rezerwowi: Jacek Skrzypiec, Damian Węglarz, Michał Czypionka, Sebastian Bednarzak, Janusz Bonk, Robert Janiak.