Odtwarzacz

Aktualności

ŁKS znów nie dał rady Piekarom!

• autor: MGriner, 2011-04-09 23:59

W czwartym w historii meczu przeciwko KS Piekary Śląskie, ŁKS nie przełamał fatalnej passy i nie odniósł pierwszego zwycięstwa nad tym rywalem. Po bardzo słabej grze podopieczni Roberta Kolasy przegrali u siebie 0:2. Już w pierwszym kwadransie boisko z powodu kontuzji opuścił bramkarz Łagiewnik - Zdzisław Paluch.

ŁKS Łagiewniki rozegrał jeden z najgorszych meczów w tym sezonie. Już w 2 minucie goście cieszyli się z prowadzenia. Cała linia defensywy zaspała, reagując o takt za późno. Młody Mateusz Szweda nie miał najmniejszych problemów, aby z bliskiej odległości pokonać Zdzisława Palucha. Na domiar złego doświadczony golkiper po kwadransie opuścił plac gry z powodu kontuzji. W 5 minucie mogło być 0:2, jednak uderzenie gracza z Piekar poszybowało ponad poprzeczką. Gospodarze nie stworzyli sobie praktycznie żadnej sytuacji bramkowej. W 35 minucie w polu karnym ręką zagrał obrońca przyjezdnych, jednak sędzia nie zdecydował się podyktować "jedenastki".

Po zmianie stron Łagiewniki lekko się obudziły. W chwilę po znowieniu gry na bramkę Piotra Kasznego uderzał Marcin Dziagacz. W 53 minucie z bliska głową nie trafił do celu Rafał Kaczmarczyk. W 58 i 62 minucie strzał kolejno Piotra Podeszwy i wolej w wykonaniu Tomasza Orlika lądowały w rękach bramkarza KS Piekary. W 75 minucie do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji doszło w polu karnym gości. Tym razem arbiter nie dopatrzył się faulu na jednym z graczy ŁKS. W 79 minucie było już praktycznie po meczu. Niezbyt mocne uderzenie sparował w bok Sławomir Tyczka. Tam pozostawiony bez asekuracji skrzydłowy z Piekar dograł do Michała Konika, który z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania.

ŁKS Łagiewniki - KS Piekary Śląskie 0:2 (0:1)
0:1 Mateusz Szweda 2'
0:2 Michał Konik 79'

ŁKS: Zdzisław Paluch (16' Sławomir Tyczka) - Janusz Bonk, Michał Czypionka, Rafał Kaczmarczyk, Tomasz Mysiak, Tomasz Orlik, Dariusz Buchta, Piotr Podeszwa (80' Igor Czaplinda), Robert Janiak (23' Marcin Dziagacz), Marek Błaszkiewicz, Mateusz Haraziński (80' Jan Piowczyk).
Trener: Robert Kolasa
Rezerwowi: Sławomir Tyczka, Adam Wiśniowski, Adam Orzeszek, Konrad Łuszcz, Igor Czaplinda, Marcin Dziagacz, Jan Piowczyk.

Piekary: Piotr Kaczny - Jakub Sobota, Mariusz Janiak, Łukasz Żydek, Tomasz Szaforz, Dawid Maciejok, Mateusz Wysocki, Dariusz Dawid, Mateusz Szweda, Dawid Kowalczyk, Michał Konik (80' Marcin Kołba).
Trener: Adrian Szastok
Rezerwowi: Grzegorz Migdalski, Przemysław Maluchnik, Jakub Magnor, Mateusz Gosek, Marcin Kołba, Denis Bednarczyk.

Żółte kartki: Dawid, Konik
Sędzia główny: Krzysztof Nowak (KS Bytom)                                                                                                                Asystenci: Ireneusz Radzikowski i Jerzy Kowalczyk (obaj KS Bytom)